Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Toż łatwa reklama także dla mieszkańców jak również turystów wypoczywających w naszym mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma zostać gruntownie przebudowany.
Obiekt ma pozostać w szerocy dopasowany do spraw osób niepełnosprawnych. Znacznie rozszerzy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego umieszczenia na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Żyć może te powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na stworzenie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak ważnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma zostać utworzona poczekalnia oraz hol, do których należeć będą toalety. Rozważona ma zostać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano całe miejsce na przechowalnię bagażu dostępne zarówno z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeśli chodzi o zagospodarowanie działki, mają zostać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla pań głuchych i min. dwa pola do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem są pozostać w szerocy przystosowane do spraw osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze każdymi pozwoleniami traktuje być skłonna w przeciągu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia określana istnieje na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został poddany do gruntu w 1910 r. Obiekt wybiera się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został wykonany remont mieszkania dworca, jednakże stan techniczny całego domu PKP SA określa jako średni i trudni modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Wybierają się w nim ponad kasy i obiekty handlowe. Cel nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, że nie stanowi w szerocy dopasowany do spraw osób o niskich możliwościach unoszenia się.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments