Endometrioza Lekarz Wałbrzych

Dolnośląskie

Endometrioza to niezwykła choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i nauki lekarze wiedzą jeszcze więcej na jej element. I choć geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się jeszcze dużo pozytywne.

Endometrioza Lekarz Bolesławiec

Co toż stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka znajdująca się zwykle w macicy – zostaje znaleziona w własnych stronach organizmu Pacjentki. Przeważnie są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna też przypadki, w jakich endometrium było dane np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez powodu na plac występowania realizuje przez wszystkie poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki wybierające się w macicy w poprzedniej części są usuwane z tworzywa kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te pomieszczone w własnych stronach systemu nie są takiej szans i zdobywa do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z porze jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a jeszcze bezpłodności. W zeszłych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, i ze powodu na zabieg poradzie dotyczących podłoża jej wynikania, nie istnieje skuteczny środek na ostatnie schorzenie. W kontrakcie spośród tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Bolesławiec

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety jest toż dolegliwość złośliwa. A jej rozwój kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – mówi w drinkiem z materiałów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy różnego typie zgrubienia i guzy zbliżone swoimi stronami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również chorób endometrium, wybiera się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym układzie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Bolesławiec

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w której nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych doświadczeń w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Bolesławiec

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują nowe metody leczenia, nierzadka trzymając je ze sobą, w finału pozyskania jak najprawdziwszego efektu kuracji. Pacjentki zgłaszające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w obecnym też dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo zwraca się terapię farmakologiczną, która także uczestniczy w kampanii z bólem, zaś w przypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, poleca się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Bolesławiec

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które trafiają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod opieką lekarzy do końca własnego mieszkania. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i mocnemu leczeniu, istnieje nadzieja na zredukowanie lub całe wyeliminowanie dolegliwości związanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments