„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„KOLEJ NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„CZAS NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na pytania dziennikarzy w tej propozycji odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent informowała o przygotowaniach miasta na najpodobniejsze dni oraz bezpieczeństwu mieszkańców w sprawy dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła więcej o szukaniu doskonałych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które od poniedziałku nie będą uczęszczać do grup. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli mili. Stąd też chcemy wzmożone kontrole straży publicznej i władzy w niniejszych stanowiskach, w których mogą gromadzić się młodzi ludzie. Wszystko po to, by nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas konferencji pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centrum. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak rozwiązań do migracji osób z własnych państw, często tych państw w których stwierdzono ogniska choroby. Istniejemy w stałym związku z branżą turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po zakończeniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze prosili nie tylko o to, lub jego nieobecność nie wpłynie na osłabienie działań sztabu, lecz także o ocenę moralną takiego zachowania. – Na refleksję i złożenia przyjdzie czas, i pozwalajcie mi państwo obecnie na następne reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie potrzebował przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments