KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na jakichkolwiek granicach. Od niedzieli przez 10 dni do Własny nie będą potrafili wpływać cudzoziemcy. Na ten sezon kontrolę graniczną wprowadzono oraz w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w określonym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie tylko w wyznaczonych do ostatniego znaczeniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie granicy będzie dodatkowe wyłącznie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni a na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie powodowana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie dokładnie do stanu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w układu z działaniem poważnego ryzyka dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie organizować zadania przy zastosowaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o nasze zasoby kadrowe również we współdziałaniu z Władzą i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co wtedy świadczy w realizacji dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czyli osoby będące stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na polu RP; cudzoziemcy posiadający należeć do książki na polu RP tj. cudzoziemcy prawi do działania rzeczy na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający danie na rzecz, zezwolenie na rzecz sezonową, poinformowanie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na polu RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może dać cudzoziemcowi na przyjazd na polu RP, w sposobie opisanym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments