Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie zgodzili się na teren proponowany przez miasto, jako zastępczy, na etap remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na ulicę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą uznawał być delikatny dojazd i wada miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą jest jednak plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w tym zajęciu. Chociaż urzędnicy sprawdzą czy na widać nie odda się nic w tym przedmiocie zrobić. Alternatywą ma żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one określone pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z urzędnikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg dodatkowo w tymże roku, tak by po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont podejmie się dopiero jesienią. Jak radzą handlujący, to wiosna stanowi dla nich najtrudniejszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej drodze, na obszarze przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się również inne punkty handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments