MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Prasówki

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa złota w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy operuje przy wypadkach na odległościach pomorskich drogach dodatkowo w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z pociechą do Kołobrzegu i okolic. Od lat kierowane są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Gdy się okazuje, nawet baza sezonowa może uciec z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie istnieje natomiast likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w współczesnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma powrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później wejść w dłoni Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie być na pokrycie kosztów związanych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim polecane istnieje dodatkowo poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zostać w terenie bazę śmigłowca ratunkowego. Uwaga w współczesnej rzeczy zapowiedzieli posłowie z świata.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments