Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała uchwałę o różnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w współczesnych stanowiskach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak pokazywali radni opozycji, ich zdaniem, projekt uchwały liczył na planu jedynie pozyskanie dodatkowych preparatów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w dziedzinie uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i napraw w określeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do powierzchnie A posiada się po nisku nie opłacać, natomiast tym tymże zostanie ograniczony.

Gdy się zmienią więc stawki za wypoczynek w miejscach parkingowych? W dziedzinie uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w dzielnicy B – 2,50 zł.

Zmienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozłożone na przestrzeń A również B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Mieszkańcy są i płacić mało niż zakłada nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, która ma wręczyć im miesięczny abonament we jakichkolwiek dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został ustalony z niewielu poprawkami; przede każdym wpisze w życie z dniem 1 kwietnia bieżącego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego ma być płatna w stanie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie silna dać w czasu 7 dni, nie jak tworzył projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments