Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Czysta i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na domowym profilu Fb informację o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za obecny etap rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak pisze samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zamknięte i szybko będzie rozwiązane” – taką reklamę dał na domowym profilu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez te 4 lata nie był wspierany przez samorząd. Zarzuca również obecnej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z powodów politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze źródeł podobnych do ważnego obozu władzy wszystko było skłonne z mojej innej decyzji działania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona kilka dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby szybko potrzebne. Za żadne korzyści absolutnie nie przejdę do prowadzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to tłumaczą i nie mają mi za złe”.

Do historie odniosła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego nastąpienia z klubu Czysta i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w wysłanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w planu ochrony dobrego imienia i wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sum:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że nigdy nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego nastąpienia z klubu radnych Czysta i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które dokonało się w maju br., nie brał wkładu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w historii uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK szły do tyłu sierpnia 2019 (spotkania dokonywały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było zjednoczone z jego spotkaniem z lokalu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” powstał w maju br., a sesja absolutoryjna odbyła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego mowy w planu ochrony mojego dobrego imienia i wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK oddał się do Centra o wsparcie finansowe wykonywanej przez siebie działalności. Ale z opinie na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały przeprowadzać się z użyciem odpowiednich procedur. Wszelkie propozycje ze części Miasta, w obecnym takie jak ewentualnego zakup publikacji organizowanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z odpowiednią odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zajęty jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z opinie na właściwe przepisy wręczyć nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z powodzeniem na cztery regionalne uwagi nie mogła stać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z powodzeniem na duże oferowania na sytuacja miasta i jego mieszkańców.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne pytania i zdobywa w obecny system materiały z budżetu – na produkcję założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie wsparcie w sumie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments