Pożyczka na remont domu

Pożyczka na remont domu

Artykuł Miesiąca

Coraz więcej osób kupuje domy do remontu, aby w ten sposób oszczędzić na całkowitej cenie nieruchomości. Zdarza się jednak, że pieniądze wydane na działkę i na dom nie wystarczają już, aby pokryć konieczny remont. Również właściciele starych domów po latach mieszkania w nich decydują się na remont generalny, szczególnie dotyczy to wymiany nieekologicznego ogrzewania na nowoczesne, co promuje rządowy program “Czyste powietrze”.

Dzięki temu zamiast dymiących piecy węglowych, wytwarzających ogromne ilości zanieczyszczeń, dom może być ogrzewany nowoczesnymi piecami gazowymi. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć koszty ogrzewania zimą właściciele decydują się też na docieplenie budynku, czyli na poprawę jego parametrów termoizolacyjnych. Program “Czyste powietrze” jest częściowo refundowany, ale pozostałe etapy remontu domostwa już nie. Dlatego wszyscy którzy chcą całkowicie wyremontować swój dom, mogą szukać pomocy finansowej również poza tradycyjną siecią banków.

Gdzie szukać pożyczki celowej na remont domu?

Obecnie niemal wszyscy potencjalni kredytobiorcy przeszukują dziesiątki stron internetowych w poszukiwaniu pożyczek ratalnych, chwilówek, kredytów bankowych czy kart kredytowych. Zabiera to mnóstwo czasu i energii, którą można by spożytkować na zrobienie czegoś pożytecznego. I tu z pomocą przychodzą agregatory finansowe, czyli platformy takie, jak kredytomarket.pl, których zadaniem jest pomoc w porównywaniu różnych ofert z całej sieci internetowej w kraju.

Istotne jest to, że agregator kredytomarket.pl współpracuje tylko z instytucjami finansowymi zarejestrowanymi w Polsce i mającymi stacjonarne siedziby na terenie kraju. Powoduje to, że zawierane umowy są bezpieczne i nie narażają klienta na żadne wady prawne. Oczywiście, można samemu wyszukać firmę parabankową czy bank, który udzieli pożyczki celowej na remont domu, ale najlepiej wejść na stronę platformy kredytomarket.pl, gdzie w bardzo krótkim czasie można wysłać wniosek o sprawdzenie zdolności kredytowej i otrzymać oferty od kilkunastu, a nawet od kilkudziesięciu różnych instytucji finansowych. Zarówno sam agregator, jak i instytucje, z którymi współpracuje, są legalne i zarejestrowane w KNF, a współpracujący z kredytomarket.pl agenci terenowi są certyfikowanymi pośrednikami finansowymi, przeszkolonymi w zakresie udzielania informacji na temat wszystkich niemal usług finansowych, dostępnych w kraju.

Jak wygląda procedura przyznawania pożyczki celowej na remont domu?

Po wejściu na stronę kredytomarket.pl należy wpisać interesującą nas kwotę pożyczki, wybrać ilość rat i okres kredytowania oraz podać podstawowe informacje osobowe. Co istotne, podawane dane osobowe nie są wrażliwe, ani nikomu nie są udostępniane i podlegają prawnej ochronie w związku z przepisami RODO. Daje to gwarancje, że kredytomarket.pl będzie przetwarzać informacje tylko w celu oceny zdolności kredytowej potencjalnego Klienta i w żadnym innym celu pobocznym, a wszystkie przekazane przez Klienta dane osobowe są objęte tajemnicą pod rygorem odpowiedzialności karnej każdego podmiotu, który wchodzi w ich posiadanie.

Po wypełnieniu wniosku w kilka minut otrzymujemy adekwatne do podanych informacji oferty różnych instytucji bankowych i pozabankowych. Można wtedy samemu porównać wstępnie ilość rat oraz ich wysokość. Na całkowity koszt kredytu nie zawsze jednak składają się same raty, prowizja czy oprocentowanie RRSO, dlatego wszelkie wątpliwości można zgłaszać do Agenta, który po złożeniu wniosku w 10 minut zatelefonuje do Klienta i wyjaśni wszelkie wątpliwości; w przypadku pozytywnej oceny zdolności kredytowej, a dzieje się tak w przeważającej większości składanych wniosków, umowę można podpisać zarówno online, jak i w najbliższym miejsca zamieszkania Klienta terenowym oddziale, gdzie współpracujący z kredytomarket.pl agent jest kompetentny, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości.

Można również samemu po wybraniu jednej z ofert zawnioskować online i w przypadku pozytywnej decyzji danej firmy pieniądze zazwyczaj trafiają na konto Klienta w 15 minut, a najdalej następnego dnia roboczego w przypadku banków. Do zalet pożyczek pozabankowych należy większa ilość decyzji pozytywnych i szybsze otrzymanie dofinansowania; minusem jest czasem krótki okres kredytowania i większe oprocentowanie od przyznanej kwoty netto “na rękę”. Jest to związane z tym, że firmy pozabankowe udzielają pożyczek również osobom ze słabym BIK-iem, słabą zdolnością kredytową, osobom bez zdolności kredytowej, osobom zadłużonym, samotnym czy samotnie wychowującym dzieci. Ponoszą więc większe ryzyko kredytowe, stąd okres kredytowania wynosi najwyżej przeważnie do 5 lat, a nie tak, jak w przypadku banków do 30 lat.

Jeśli jednak Bank odmówił nam pożyczki celowej na remont domu, warto zastanowić się, czy nie skorzystać z oferty instytucji parabankowej. Obecne przepisy prawne zmniejszyły znacznie oprocentowanie chwilówek i pożyczek ratalnych, wprowadziły maksymalne możliwe prowizje, zatem działalność parabanków została uregulowana, a wprowadzone zmiany są z dużą korzyścią dla Klientów. Tak czy inaczej warto pamiętać, że na kredytomarket.pl są wszystkie narzędzia finansowe, potrzebne do osiągnięcia swego wymarzonego celu.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments