Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada przestanie się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na obszarze miasta będą jasne po raz ubiegły w obecnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na właściwą przerwę, w momencie której przejdą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na ulice teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Jak pokazuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy czerpali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w obecnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi stanowili w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, że na każdym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w kojarzącym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o dodatkowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Już kolej na zimową przerwę, która zostanie spożytkowana na stworzenie infrastruktury do następnego etapu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego spora popularność wśród ludzi oraz gości jest idealna. Wydłużenie bezpłatnego czasu korzystania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było typowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 posiadaczy karty to akurat Rower Miejski zajmuje się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i korzystania z alternatywnych źródeł transportu zazwyczaj istniałoby także będzie celem. Rower Miejski doskonale wykonywa naszą pozycję – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze jakiś bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w obecnym roku wynosił 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej czerpali z stylu w porach 15:00 – 19:00, kiedy dochodziło do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszelkiego dnia. W siły tygodnia podział zakłada się bardzo równomiernie, jednak bardzo wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zainteresowaniem zajmowały się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek a z powrotem – 3 478 a z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w nowym okresie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z sposobu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej chwile zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w nowym sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu zrobili oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Na początkowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został również rozbudowany o inną stację i pozostałe 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest dzisiaj samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można stosować od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments