Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

W środę podjął się proces kierowcy śmieciarki, jaki w kwietniu bieżącego roku kierował pojazdem, pod kołami którego zginął niespełna 2-letni chłopiec. Pojazdem kierował 46-letni Paweł Z. pracownik Miejskiego Zakładu Zieleni Alei i Kontroli Miejsca w Kołobrzegu.

Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

 

Śmieciarka dochodziła do posesji tyłem. Wszystko działo się na działek w stron Stojkowo, w gminie Dygowo. Chłopiec zginął na środowisku, na oczach swojego 7-letniego brata. Zatem był dzień, kiedy rodzina miała obchodzić kilka zbiegających się w terminie świąt rodzinnych. Na podwórzu przebywała matka dzieci, jednak porażki na lokalne oczy nie widziała.

Rozprawa trwała kilkanaście minut. Oskarżony złożył krótkie wyjaśnienia. Prokurator oskarżył Pawła Z. o to, że nieumyślnie naruszył zasady ruchu samochodowego i odstawiając na odległości dojazdowej do posesji manewr cofania, nie zachował szczególnej ostrożności, nie prowadził należytej obserwacji drogi chodzącej do posesji, a wobec braku możliwości osobistego upewnienia się czy za samochodem nie otrzymuje się przeszkoda, nie dał sobie radzie nowej osoby.

Kierowca twierdził przed sądem, że przeżywa się współwinny. Na badanie adwokata odpowiedział, iż jego przyjaciele nie mają obowiązku wysiadać z pojazdu i zamykać go na odległości publicznej. Według niego dziecko znajdowało się na odległości dojazdowej do posesji.

Rodzina z zmian twierdzi, że Kacperek dostawał się na ich kraju i przypuszczał się tam bezpieczny

zobacz również Reklamy Kołobrzeg

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments