Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na początku tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie wówczas najsilniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest spotkać na początku 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak powstaje z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym odnajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie polecać dobra forma architektoniczna z wysoką wartością świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie rozwiązanie, zwiększy nie tylko estetykę budynku, lecz też dostęp do naturalnego światła, co pozwala zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako główny wykonawca inwestycji, będzie też odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W wczesnym okresie zostaną stworzone prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a także rondo w czasu drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz zrobienie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów małej architektury. Zakończenie rzeczy jest zajść w II kwartale 2021 r.

– Z porady na skomplikowane warunki gruntowe, w głównej kolejności robione będą zaparcia i komunikacji gruntu. Wspólnie z wspólnikiem będziemy wykonywać nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy swoje dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili stworzyć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz budowy i ruszyć z zwykłą budową już na wiosnę. Będzie to szybko kolejny punkt handlowy w swym portfolio, zatem jestem pewny, że proces budowy przebiegnie szybko i sprawnie, a całość bycie się kolejnym zapewnieniem swoich umiejętności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w pobliżu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments